PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY ÚVODNÍ STRANA MORAVSKOSLEZSKY KRAJ ZLINSKY KRAJ OLOMOUCKY KRAJ JIHOMORAVSKY KRAJ PARDUBICKY KRAJ KRALOVEHRADECKY KRAJ LIBERECKY KRAJ VYSOCINA PRAHA STREDOCESKY KRAJ USTECKY KRAJ JIHOCESKY KRAJ PLZENSKY KRAJ KARLOVARSKY KRAJ FOLKLORNÍ SDRUZENÍ ČESKÉ REPUBLIKY CESKY ROZHLAS BESKYDY-VALASSKO SLEZSKA HARTA CZECH TOURISM
Monday 20.05.2024
Search
  Search centre
Czech Republic Index
BASIC INFORMATION
  Basic facts about Czech Republic
The best of Czech
Regions in Czech Republic
Tourist regions
Turistické oblasti
Towns and municipalities
Euroregions
Microregions and associations
Picturesque regions
ACTUALITIES AND EVENTS
  Actualities
Action databank
Folk activities and festivals
Tourist activities
PRAGUE - HEART OF EUROPE
  City of PRAGUE
Prague information centres
Calendar of activities in Prague
Balneology
  Spas
Health insurance
Congress Tourism
  Exhibitions and exhibition grounds
Congress centres
Exhibitions and promotion
Congresses and conferences
Fairs and exhibitions
Tourism and leisure time
  Information centres
Culture and entertainment
UNESCO sights
Sights and architecture
Ecclesiastical monuments
Castles and chateaux
Active holiday
Hiking
Rural tourism
Cycling tourism
Water tourism and sports
Wine tourism
Sport and relaxation
Czech Tourists Club
Travel offices
Folklore and Traditions
  Folklorní sdružení
Folk ensembles
Folk festivals
Folk traditions and customs
Folk craft and products
Nature and its protection
  Biosférická rezervace UNESCO
Protected landscape areas
Natural points of interest
Caves and abysses
Vrcholy, hřebeny, sedla
Fauna a flora
Nature trails
Accommodation & dining
  Car-camping, camping site
Hotels, Boarding houses
Chaty a chalupy
Recreation areas
Further accommodation
Restaurants
Příjemné posezení
Gastronomic specialities
Commerce and services
  Services for motorists
Shopping centres
BUSINESS PROMOTION
  Investment opportunities
Financial sector and insurance
Properties for sale
Industrial production
Food production
Království perníku

Poznejte Velké Karlovice

Obec Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd. Svou rozlohou 82 km2 se řadí mezi největší obce České republiky. Obec byla založena v roce 1714 Karlem Jindřichem ze Žerotína. Z této doby se zachovalo několik stavebně kulturních památek - Karlovský kostel, fojtství, muzeum, Panský dům a mnoho dalších pamětihodností. Svými přírodními krásami, vybavením a pohostinností se řadí mezi známá střediska turistického a lyžařského ruchu. Hřebeny a svahy hor vybízejí v létě k turistice a jízdě na kole. V zimě uvítají lyžaři nespočet lyžařských vleků a několik desítek kilometrů běžeckých tratí. Přes dvě desítky hotelů, restaurací a penzionů jsou schopny nabídnout své kvalitní služby a pohostinnost.
Vedení naší obce se neustále snaží vylepšovat služby v cestovním ruchu, a proto v letošním roce, pro lepší orientaci návštěvníků Velkých Karlovic, byly vydány orientační mapy Velké Karlovice v měřítku 1:44000. Instalováno bylo devět rozcestníků, které označují směry k nejdůležitějším objektům v obci a dále tři velkoformátové mapy.
Bližší informace obdržíte, navštívíte-li informační centrum, které bylo zřízeno obecním úřadem jako jedno z prvních v okrese Vsetín. Provoz informačního centra je celoroční. S radostí můžeme konstatovat, že návštěvnost se neustále zvyšuje. V průběhu letní rekreační sezony se zájem o služby informačního centra ve srovnání s minulým létem zvýšil o sto padesát procent. Informační centrum se nezabývá pouze informacemi o službách, turistice a kulturních památkách, ale je v mnoha případech hlavním pořadatelem kulturních akcí pro veřejnost a školní mládež. Pořádá výstavy, jednodenní skupinové zájezdy, společenské a jazykové kurzy, besedy, zajišťuje svoz rekreantů, ubytování, exkurze, pomáhá při organizaci různých soutěží apod. Zkrátka, činnost informačního centra je velmi rozmanitá.

Platnost obrázku vypršela.

Nedílnou součástí informačního centra je knihovna. Ve své činnosti se navzájem doplňují. Od roku 1991 sídlí společně v nově postavené budově. Krásný interiér knihovny poskytuje příležitost k příjemnému posezení a odpočinku při výběru knih a časopisů z celkem velkého a pestrého knihovního fondu, který je průběžně doplňován. Součástí knihovny je malá pobočka v údolí Jezerném. Knihovna spolupracuje se dvěma místními školami a mateřskou školou, připravuje pro ně různé literární besedy a knihovnické akce. V letošním roce jsme se zařadili do soutěže "Putování s valašským pasem", kterou zorganizovala agentura Namaste. I tato soutěž přispěla k vyššímu počtu návštěvníků v obci a v informačním centru.
Jelikož jsme obec, která hraničí přímo se Slovenskou republikou, vzrůstá řada dotazů, jak je to u nás s turistikou hlavně v oblasti Javorníků. Jednoduše řečeno, pro turisty bez problémů. Javorníky - zelená hranice stačí občanský průkaz, celní přechod v údolí Léskové, cestovní pas musí mít jen občané z třetích zemí.
Díky tomu, že jsme členy Asociace turistických informačních center České republiky, získáváme přehled o činnosti z jiných míst a řada jejich nápadů nás inspiruje. Jsme velmi rádi, že vychází Zpravodaj, protože ne vždy se můžeme zúčastnit setkání informačních center a přesto se dozvíme, co se i jinde v turistickém ruchu děje.

Františka Dalecká

IC Velké Karlovice

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 15.10.1999
Copyright 1998-2024 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
VELETRHY
FOLKLORNÍ AKCE A FESTIVALY
TURISTIKA